Weekend w biegu: doniesienia ze świata

obrazek_news

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych w Chicago rozegrany został jeden z największych maratonów na świecie. Wzięło w nim udział ponad 35 tysięcy osób, wśród których było aż 15 tysięcy kobiet.

Zwycięstwo odniósł Kenijczyk Moses Mozop, który czasem 02:05:37 ustanowił nowy rekord trasy. Kolejne miejsca również zajęli jego rodacy – Wesley Korir (2:06.16) i Bernard Kipyego (2:06.29).

Finiszujący rekordzista z Chicago – Moses Mozop

Najwyższe miejsce spośród startujących tam Polaków zajął Grzegorz Czyż – 90. Jego rezultat czasowy wyniósł 02:32:29.

W gronie kobiet nie było mocnych na Liliyę Shobukhovą (02:18:20). Wygrała ona pewnie, z czterominutową przewagą nad drugą zawodniczką – Ejegayehu Dibaba (02:22:09) oraz sześciominutową nad trzecią – Kayoko Fukushi (02:24:38).

W holenderskim Groningen z kolei odbyła się 25. edycja imprezy „Four Miles of Groningen”.

Tam również padł rekord. Najlepszy wynik w historii na dystansie 4 mil uzyskał Kenijczyk Vincent Yator. Zadany dystans pokonał w czasie 17:06. Wśród pań najszybszą z Europejek, piątą na mecie, była Iwona Lewandowska, Agnieszka Ciołek zajęła 8 miejsce.