Weź udział w biegu jakiego w Polsce jeszcze nie było

obrazek_news

Możesz dosłownie „wybiegać” pomoc dla chorych dzieci. Jedno okrążenie = 5 złotych. Właśnie ruszyły zapisy na Bieg Serca, a 4 RUN ma dla Was pakiety startowe!

Tutaj nie ma wymówek typu brak formy. Musisz wziąć udział w tej imprezie! Możesz „wybiegać” pomoc zapisując się do Biegu Serca. Dobra Zabawa w nietypowej formie. Jedno okrążenie to równowartość 5 złotych, które fundacja Spartanie Dzieciom przekaże na rzecz swoich podopiecznych.

Pakiety startowe od 4 RUN

A dla 4 RUNowiczów, mamy przygotowane specjalne pakiety startowe – śledźcie informacje o biegu, szczegóły wkrótce. Dodatkowo my również będziemy na trasie więc na pewno załapiecie się na zdjęcia w naszej foto relacji.

Bieg wspierany przez 4 RUN odbędzie się 7 września (niedziela) na warszawskim Targówku. Będzie to I Bieg Serca pod hasłem „Każde okrążenie ma znaczenie”. Nie ma jednej, konkretnej godziny rozpoczęcia. Bieg trwa od 10:00 do 16:00 i można dołączyć o dowolnej porze. Za jedno kółko Sponsorzy biegu przekażą 5 zł na zakup sprzętu i leczenie podopiecznych Fundacji „Spartanie Dzieciom”. Rejestracja już ruszyła – limit 1000 biegaczy i dwa pakiety do wyboru!

Organizatorami charytatywnego wydarzenia jest Fundacja „Spartanie Dzieciom”, której członkowie już od 3 lat biorą udział w największych biegach ulicznych w Polsce, przebiegając długie dystanse w zbrojach starożytnych wojowników.

Robią to po to, aby zwrócić uwagę na los dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin oraz pobudzić społeczeństwo do udzielenia wsparcia. Do tej pory przeprowadzili 6 zbiórek, zbierając łącznie ponad 100 tys. złotych. Teraz Spartanie postanowili zorganizować swój własny bieg. – Do tej pory biegacze i kibice znali nas z biegów ulicznych. Tym razem przenosimy się na bieżnię. Sądzimy, że formuła biegu jest w stanie zaangażować różnorodną grupę biegaczy. 400 metrów, czyli jedno okrążenie, przebiegnie każdy.

W Biegu Serca nie liczą się umiejętności sportowe czy wiek, a chęć pomagania – mówi Michał Leśniewski, szef Fundacji.

Zasady biegu są proste. Wystarczy przyjść w godzinach 10:00-16:00 na miejsce, odebrać pakiet, chip i przebiec dowolną liczbę okrążeń. Gdy biegacz opadnie z sił, po prostu schodzi z bieżni, oddaje urządzenie rejestrujące w punkcie pomiarowym i sprawdza jaką kwotę udało mu się wybiegać. Każde przebiegnięte okrążenie przez uczestnika imprezy to aż 5 zł przekazane przez Sponsora Głównego – firmę Żywiec Zdrój i inne firmy wspierające, na rehabilitację ruchową niepełnosprawnych dzieci. Już teraz wiadomo, że część pieniędzy przeznaczone zostanie na leczenie 16-letniej Agnieszki, cierpiąca na neurologiczne zaburzenie rozwoju.

Rejestracja

Udział w biegu to koszt tylko 10 zł. Jednak Ci, którzy chcą dodatkowo wspomóc cel mają możliwość wykupienia pakietu startowego z gadżetami biegu, który kosztuje 65 zł. Zapisy już ruszyły. Rejestrować się można poprzez stronę www.bieg-serca.pl. Limit miejsc na Bieg Serca jest ograniczony i wynosi 1000 osób.

Organizatorzy zapewniają, że Bieg Serca stanie się imprezą cykliczną. – Nie poprzestaniemy na jednym Biegu Serca. Z każdym rokiem obserwujemy, że idea charytatywnego biegania rośnie w siłę. Chcemy, aby nasz bieg co roku przyciągał tę ogromną już rzeszę zainteresowanych bieganiem i pomaganiem. Pierwsza edycja to przedsmak tego, co Spartanie planują zorganizować w kolejnych latach. Zapraszamy wszystkich do udziału w tegorocznym biegu. Gwarantujemy, że gdy tylko pierwszy raz posmakujecie pomocy innym, zatracicie się w tym doszczętnie, jak my – mówi Michał Leśniewski.

Kim są Spartanie?

SPARTANIE DZIECIOM to charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje – bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Grupa zadebiutowała w  33. Maratonie Warszawskim w 2011 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. W tym roku Spartanie powołali do życia Fundację „Spartanie Dzieciom” wspierającą niepełnosprawne dzieci i ich rodziny. www.spartaniedzieciom.org.