Wkrótce w Krakowie pierwsza edycja KrwioBIEGU!

obrazek_news

Aby dać coś z siebie, często wystarczy niewiele. I nie chodzi tu wcale o pieniądze oraz rzeczy stricte materialne. Takim darem dla drugiego człowieka, który dawcę w zasadzie nic nie kosztuje, jest oddanie krwi. Może być przeznaczona dla konkretnego człowieka – krewnego, przyjaciela, sąsiada lub też oddana honorowo, bez wiedzy do kogo później trafi i komu, być może, uratuje zdrowie lub życie.

W okresie wakacyjnym „popyt” na krew znacznie rośnie. To właśnie wtedy bowiem, gdy ochoczo gnamy na drugi nieraz koniec Polski, zdarza się najwięcej wypadków. Aby zachęcić dorosłych Polaków do oddawania krwi, coraz częściej specjalne autobusy ruszają do centrów miast, galerii handlowych oraz innych miejsc, gdzie można „złowić” potencjalnych dawców. To wszystko po to, aby ułatwić im poddanie się temu zabiegowi.

Ciekawa inicjatywa związana z krwiodawstwem pojawiła się także na biegowej mapie Polski.

W sobotę, 29 czerwca, na terenie uczelni AWF-u oraz Parku Lotników Polskich przy al. Jana Pawła II w Krakowie, odbędzie się I edycja KrwioBIEGU. Jego Organizatorem i pomysłodawcą jest Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Start biegu planowany jest na godzinę 11:00. Trasa KrwioBIEGU będzie miała charakter przełajowy i poprowadzi z terenów uczelni Akademii Wychowania Fizycznego wprost do Parku Lotników Polskich, tworząc dwie pętle o łącznej długości 4,1 km. Udział w biegu jest objęty opłatą startową w wysokości od 20 zł do 50 zł, uzależnioną od wybranego pakietu.

Jednocześnie w godzinach od 10:00 do 14:00 prowadzona będzie akcja poboru krwi.

Jak podkreśla prof. Mieczysław Pasowicz, Prezes Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK „1.KrwioBIEG Kraków będzie symbolicznym uhonorowaniem przypadających na ten rok obchodów 55 rocznicy Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, kolejną okazją do przeprowadzenia akcji poboru krwi i edukacji społecznej dotyczącej krwiodawstwa, a także doskonałym pretekstem do szlachetnej, sportowej rywalizacji w duchu filantropii”

Imprezę uświetnią ponadto piknik rodzinny oraz liczne plenerowe atrakcje dla dzieci i dorosłych, w tym widowiskowy pokaz sztuk walki oraz pierwszej pomocy PCK, dmuchane wesołe miasteczko, a w kąciku malucha malowanie twarzy i zabawy animacyjne.

Szczegółowe opisy pakietów oraz dodatkowe informacje zamieszczone zostały na stronie www.krwiobiegkrakow.pl. Tam również znajduje się formularz rejestracyjny, do którego wypełnienia organizatorzy serdecznie zachęcają.

Powrót