Wystartowały zapisy na ORLEN Warsaw Marathon 2015!

obrazek_news

Właśnie ruszyły zapisy do kolejnej edycji ORLEN Warsaw Marathon – największej imprezy biegowej w Polsce. Poprzednia edycja to 32 tys. biegaczy na starcie.

W ramach trzeciej odsłony wydarzenia rozegrane zostaną 85. otwarte Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, Bieg na 10 km oraz Charytatywny Marszobieg. Od dziś można zgłaszać swój udział za pośrednictwem strony  www.orlenmarathon.pl

Rozpoczęcie zapisów to tradycyjnie symboliczny początek odliczania do kolejnej, trzeciej już odsłony ORLEN Warsaw Marathon. Ostatnia edycja ORLEN Warsaw Marathon zgromadziła na starcie wszystkich biegów rekordowe 32 tys. biegaczy. Uczestników przyszłorocznych zmagań czekają rewolucyjne zmiany już na etapie rejestracji.

Bazowa stawka opłaty wpisowej na maraton wynosi 89,00 zł i będzie obowiązywać do ostatniego dnia zapisów internetowych. Maratończycy, którzy startowali już w poprzednich edycjach ORLEN Warsaw Marathon i zostali sklasyfikowani otrzymają dodatkowe zniżki. Dwukrotny udział w biegu na dystansie 42,195 km będzie premiowany opłatą startową w wysokości 62,00 zł.

Zawodnicy, którzy pobiegli dotąd tylko raz zapłacą 71,00 zł. Na obniżoną wysokość wpisowego mogą liczyć również osoby rywalizujące w poprzednich latach na dystansie 10 km, ale tym razem chcące spróbować swoich sił na koronnym dystansie maratonu. Dla nich dodatkową zachętą będzie obniżenie opłaty wpisowej do kwoty 76,00 zł.

Atrakcyjna oferta kierowana jest także do uczestników biegu na dystansie 10 km, którzy zapłacą 59,00 zł – podobnie jak w przypadku maratonu – przez cały okres trwania zapisów internetowych. Kwotę wpisowego będzie można dodatkowo obniżyć do 50,00 zł startując w warszawskim XXVI Biegu Niepodległości. Szczegóły na temat tej promocji już wkrótce.

ORLEN Warsaw Marathon tradycyjnie pobiegnie też dla najbardziej potrzebujących. Dzień wcześniej tj. 25 kwietnia 2015 odbędzie się Charytatywny Marszobieg. Organizator od każdego zarejestrowanego uczestnika przeznaczy 10,00 zł na cel charytatywny. Udział w marszobiegu będzie jak zwykle bezpłatny.

Największa polska impreza biegowa została również wpisana do oficjalnego kalendarza Międzynarodowego Stowarzyszenia Maratonów i Biegów Ulicznych (AIMS). To kolejny krok w kierunku podnoszenia rangi wydarzenia oraz szersze otwarcie się na zagranicznych uczestników.

Aktualnie trwają również prace nad przebiegiem tras przyszłorocznej edycji. Poprzednia odsłona była rekordowa nie tylko pod względem frekwencji. Bardzo dobry profil trasy umożliwił pobicie dwóch rekordów.

To podczas ORLEN Warsaw Marathon ustanowiono najlepszy czas na polskim maratonie, który osiągnął Etiopczyk Tadese Tola (02:06:55), a rekordowy czas w historii startów Polaków na ojczystej ziemi pobił Henryk Szost (02:08:55). Pula nagród finansowych pozostaje bez zmian, a na uczestników czekać będą także atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz profesjonalne pakiety startowe.

MARATON

OPŁATY PODSTAWOWE

§  89,00 zł obowiązuje do 19.04.2015 r.

§  150,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów 

OPŁATY PROMOCYJNE

§  76,00 zł dla biegaczy, którzy debiutują na dystansie 42,195 km w ramach ORLEN Warsaw Marathon i ukończyli podczas wcześniejszych edycji przynajmniej jeden bieg na dystansie 10 km*

§  71,00 zł dla biegaczy, którzy ukończyli przynajmniej jeden bieg na dystansie maratonu w ramach ORLEN Warsaw Marathon*

§  62,00 zł dla biegaczy, którzy ukończyli dwa biegi na dystansie maratonu w ramach ORLEN Warsaw Marathon*

*Stawka opłaty startowej obowiązuje do 28.02.2015 r. 

BIEG NA 10 KM

OPŁATA PODSTAWOWA

§  59,00 zł obowiązuje do 19.04.2014 r.

§  100,00 zł obowiązuje w kasach Biur Zawodów 

OPŁATA PROMOCYJNA

§  50,00 zł dla uczestników warszawskiego XXVI Biegu Niepodległości

Powrót