Wystartuj w Poznań Triathlon 2013!

obrazek_news

Rok po UEFA Euro 2012 Poznańgościć będzie kolejną wielką imprezę o międzynarodowej randze. 4 sierpnia 2013 r. nad położonym w centrum miasta jeziorem Malta, będącym areną wielu prestiżowych zawodów sportowych, odbędzie się Poznań Triathlon. Wytrzymałość w pływaniu, kolarstwie i biegu testować będzie 1500 uczestników z całego świata, wśród nich olimpijka Agnieszka Jerzyk oraz Prezydent Miasta Poznania – Ryszard Grobelny. Ambasadorami imprezy zostali: aktorka Katarzyna Bujakiewicz, piłkarz Bartosz Bosacki, poznański raper Mezo, brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie Julia Michalska, oraz lekkoatleta Marcin Urbaś.

Moda na aktywny tryb życia oraz poszukiwanie sportowych wrażeń sprawia, że coraz popularniejsze stają się masowe imprezy biegowe. Wielotysięcznej rzeszy entuzjastów wysiłku fizycznego powoli przestaje wystarczać maraton, rozglądają się za nowymi wyzwaniami. Dlatego Poznań, stawia kolejny krok i w sierpniu przyszłego roku organizuje zawody triathlonowe – mówi Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

Poznań Triathlon 2013 odbędzie się na dwóch dystansach: zgodnym ze standardami Ironman 70.3, obejmującym 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu (w tej dokładnie kolejności), oraz na dystansie o połowie krótszym.

Trudno wyobrazić sobie miasto, które bardziej niż Poznań nadawałoby się na arenę triathlonowych rozgrywek. Pierwsze w Polsce zawody triathlonowe odbyły się w 1984 roku właśnie w Poznaniu. Unikalną cechą stolicy Wielkopolski jest obecność niemal w samym centrum miasta w pełni wyposażonych terenów sportowych. Nad malowniczo położonym jeziorem Malta regularnie odbywają się prestiżowe imprezy sportowe, m.in. mistrzostwa świata w kajakarstwie.

Uczestnicy Poznań Triathlon, jak każe tradycja, wystartują z wody. Po przepłynięciu wymaganego dystansu przesiądą się na rowery, którymi przemierzać będą poznańskie ulice otaczające Maltę. Część biegowa odbędzie się na szybkiej i widowiskowej asfaltowej trasie wokół jeziora. Nad samym jeziorem zorganizowana będzie meta. Poznaniacy podczas dopingowania zawodników podziwiać będą mogli akrobacje samolotowe elitarnej grupy Żelazny. Tereny zawodów są bardzo dobrze skomunikowane z Dworcem PKP, a z myślą o zawodnikach, którzy przylecą z rowerami, zostanie zorganizowany specjalny transport z lotniska Ławica.

Impreza już zyskała wielką popularność: w ciągu pierwszych dni zapisów zgłosiło się na nią blisko 1000 osób. Limit miejsc w zawodach wynosi 1500.

Jesli więc marzy się Wam udział w tej imprezie, to warto się pośpieszyć!

Powrót