Wystartuje w triathlonie z jednym płucem

obrazek_news

To być może pierwszy taki przypadek w historii triathlonu. Piotr Pogon wystartuje 7 lipca w Herbalife Triathlon Susz. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że w wyniku choroby nowotworowej stracił płuco.

Piotr Pogon zwykł o sobie mówić, że jest „wadliwym egzemplarzem z onkologicznym ADHD”. Pokonał dwie ciężkie choroby nowotworowe, chemioterapię i liczne naświetlania. Usunięto mu płuco. Mimo to nie poddał się chorobie. Samodzielnie wszedł na szczyty Kilimandżaro, Elbrus i Mt.Kenya. Wziął też udziału w Lewa Marathon w Kenii (51 miejsce na 1000 uczestników!).

Całkiem niedawno dowiedział się o przyznaniu mu prestiżowej nagrody National Geographic „Traveler 2011” w kategorii Wyczyn Roku za zdobycie ze swoim niewidomym przyjacielem najwyższego szczytu obu Ameryk – Aconcagua ( 6962 m n.p.m).

7 lipca Piotr Pogon zadebiutuje w triathlonie. Weźmie udział w Herbalife Triathlon Susz 2012. 

Herbalife Susz Triathlon, to dla mnie sprawdzian generalny przed Kalmar Ironman Sweden (18.08.2012), w którym zamierzam wystartować na ultradługim dystanie (3,8 km pływania – 180 km jazdy na rowerze – 42km biegu). Z tego, co wiem będę pierwszym zawodnikiem w historii, który zmierzy się z dystansem Ironman po resekcji płuca. Mój start w Suszu dedykuję wszystkim tym, którzy walczą o większą stawkę niż triathlonowy medal, dedykuję tym, którzy walczą o ten najwspanialszy puchar, jakim jest Życie.”

foto: materiały Sport Evolution

Powrót