Wyższa szkoła prania – Bil Sport Active

obrazek_news

RAPORT Z TESTU

PŁYN DO PRANIA „BIL SPORT ACTIVE”

I. Opis producenta

Biegasz, tańczysz lub grasz w tenisa? A może jeździsz na rowerze lub uprawiasz fitness? Tak czy inaczej musisz zmierzyć się z praniem odzieży sportowej. Poznaj zatem swojego nowego sprzymierzeńca – Bil Sport Active to najwyższej jakości specjalistyczny płyn do prania i pielęgnacji odzieży sportowej.

Specjalistyczna odzież sportowa to obecnie niezbędny element garderoby każdego miłośnika aktywnego trybu życia. Niestety, większość tkanin funkcyjnych jest trudna w pielęgnacji i stroje sportowe należy prać ręcznie lub w specjalnych warunkach. I tu z pomocą przychodzi Bil Sport Active, opracowany z myślą o osobach aktywnie uprawiających różne dyscypliny sportu, zarówno rekreacyjnie, jak i amatorsko.

Bil Sport Active to specjalistyczny płyn do prania i pielęgnacji odzieży sportowej, polecany szczególnie do tkanin funkcyjnych: oddychających, nieprzemakalnych, wiatroszczelnych, membranowych, bawełnianych i innych trudnych w pielęgnacji. W swojej formule zawiera neutralizator zapachów, który działa jak antyperspirant, pochłaniając pot i długo utrzymując świeżość tkaniny.

Strona internetowa producenta: http://bilsportactive.pl

II. Ocena Testującej

1. Rodzaj materiałów

Płyn BIL Sport Active używany był przeze mnie do prania odzieży do biegania:

– koszulek

– leginsów

– bluz

– bielizny termoaktywnej

Skład: W większości materiały z włókien sztucznych: polyester, spandex

Ubrania były przeze mnie używane zarówno podczas treningów, jak i na zawodach, gdzie zwykle daję z siebie wszystko. Odzież po starcie zwykle wymaga szybkiego i dokładnego wyprania.

Nasza Testująca podczas startu w Ćwierćmaratonie Muzycznym w Pile

2. Wydajność

Przekazany zestaw płynu BIL (500ml + 3×90 ml) wystarczył mi na 3 tygodnie. Odzież prałam mniej więcej 2-3 razy w tygodniu. Zanim otrzymałam płyn BIL Sport Active, wyżej wspomnianą odzież specjalistyczną oraz bieliznę termoaktywną prałam w proszku Vizir lub w płynie do prania Perwoll.

Ubrania prałam w pralce, więc zużycie płynu było dużo większe niż gdybym prała ręcznie. Podczas prania w w pralce należy użyć około 90 ml płynu na jedno pranie. Do prania ręcznego wystarczy zaś tylko 45 ml. Niestety, ręcznie nie prałam prawie w ogóle z uwag na doskwierający mi bardzo brak czasu…

3. Ocena po przeprowadzeniu testu

Po kilkukrotnym praniu w płynie BIL Sport Active moja opinia jest bardzo pozytywna. Zauważyłam, że:

– płyn ma delikatny świeży zapach

– bardzo dobrze się wypłukuje

– nie pozostawia zacieków

– odzież pozostaje miękka w dotyku i nie elektryzuje się.

Najbardziej nieufnie podchodziłam do zapewnienia, że zawarty w płynie neutralizator zapachów ma działać jak antyperspirant. Test wykazał jednak, że nie jest to tylko chwyt reklamowy. Płyn rzeczywiście pochłania nieprzyjemny zapach potu, na długo utrzymując świeżość tkaniny.

Uważam, że po wypraniu w płynie BIL Sport Active ubrania są bardziej miękkie niż po praniu we wcześniej wspomnianych detergentach. Kolory, mimo wielu prań nadal są intensywne, a tkaniny miękkie i przyjemne w dotyku.

4. Stosunek jakość – cena

Średnia cena: 13-14 złotych / butelka 500 ml

Z uwagi na wyżej opisane cechy płynu, a więc przede wszystkim: zapach, ochronę koloru i kształtu tkanin, uważam, że cena jest adekwatna w stosunku do jego jakości.

Uważam, ze jest to produkt godny polecenia, tym bardziej, że odzież specjalistyczna często ma swoją dość wysoką cenę i szkoda by było, aby uległa zniszczeniu lub utraciła swoje właściwości w wyniku nieodpowiedniej konserwacji.

Tekst: Iwona Siudyga

Zdjęcia: materiały prasowe Sport Evolution, archiwum prywatne

Płyn Bil jest dostępny w sklepie stacjonarnym 4Run oraz www.elits.pl, www.sporti.pl, www.mojekije.pl, www.humel.pl, www.snowgirl.pl, www.ergo-sklep.pl, www.reerun.pl, www.remsport.pl, www.hike.pl

Powrót