Zakończyły się MME w Ostrawie

obrazek_news

W ostatnim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Ostrawie, biało-czerwoni zdobyli trzy medale.

Mazurka Dąbrowskiego usłyszał Paweł Fajdek z klubu Agros Zamość po wspaniałym konkursie rzutu młotem, w którym aż o 41 cm poprawił swój rekord życiowy.W finale wystartowało jeszcze dwóch Polaków: piąte miejsce zajął Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) – 72.20, a jedenaste Norbert Rauhut (Skra Warszawa) – 70.44.

1. Paweł FAJDEK POL 78.54  PB
2. Javier CIENFUEGOS  ESP  73.03
3. Aleh DUBITSKI  BLR  72.52

Złoty Paweł Fajdek z okazałym medalem

Srebro wywalczył w chodzie na 20 km Dawid Tomala (AZS AWF Katowice), który z Rosjaninem Petrem Bogatirewem przegrał zaledwie o sekundę. Dziesiąty w tej konkurencji był Wojciech Halman (Lechia Gdańsk) – 1:29:46.

1. Petr BOGATYREV  RUS  1:24:20
2. Dawid TOMALA  POL  1:24:21
3. Denis STRELKOV  RUS 1:24:25

Tytuł wicemistrzowski zdobyła nasza sztafeta 4×400 m w składzie: Michał Pietrzak (AZS AWF Katowice), Jakub Krzewina (AZS AWF Kraków), Łukasz Krawczuk (Śląsk Wrocław) i Mateusz Fórmański (ZLKL Zielona Góra), która nieznacznie przegrała z Brytyjczykami.

1. Wielka Brytania  3:03.53
    Nigel LEVINE, Thomas PHILLIPS, Jamie BOWIE, Luke LENNON-FORD

2. Polska   3:03.62
    Michał PIETRZAK, Jakub KRZEWINA, Łukasz KRAWCZUK, Mateusz FÓRMANSKI

3. Rosja  3:04.01
    Aleksey KENIG, Anton VOLOBUEV, Artem VAZHOV, Vladimir KRASNOV

Podczas odbywających się od czwartku zawodów Polacy zdobyli osiem medali, co w klasyfikacji medalowej dało nam ostatecznie piąte miejsce. Zwyciężyli Rosjanie – 21 (10-6-5), przed Wielką Brytanią – 19 (6-5-8), Ukrainą – 14 (5-8-1) i Niemcami – 15 (4-3-8).