Pasjonatka zdrowego stylu życia, a więc racjonalnego odżywiania się i aktywności fizycznej w różnych formach. Ponadto miłośniczka języków obcych i...

Ponad rok temu pojawiła się myśl o zwiedzaniu Pragi, rok temu pojawiła się też myśl o zagranicznym starcie… 24 lipca zrealizowałam te dwa marzenia!DSC02834 - Kopia

„Na drodze do sukcesu znajduje się wiele kuszących miejsc wypoczynku, ale nic nie może się równać z uczuciem pokonywania własnej słabości, kiedy masz już dość. Każdy krok zbliża Cię do celu. Wyobraź sobie, gdzie znajdowałbyś się w tej chwili, gdybyś zacząć już wcześniej. Zacznij więc teraz. Najlepszym sposobem, żeby coś ukończyć, jest to zacząć”.

Zatopek’s Golden Week w Pradze

To seria biegów organizowanych, aby uczcić wygrane trzy medale przez Emila Zatopka. Biegi odbywają się każdego roku w różnych miejscach w Czechach,  jednak zawsze w te same dni – dni, kiedy Emil Zatopek zdobył medale.

DSC02835 - Kopia

Gdy dowiedziałam się o tym, że zostałam zakwalifikowana na międzynarodowy projekt w Czechach, w okolicy Pragi, pomyślałam, że może mogłabym poszukać jakiegoś biegowego wydarzenia w okolicy. Znalazłam. Zarejestrowałam się i  opłaciłam bieg bez problemów.

Do Pragi dotarłam wieczorem dzień przed biegiem, który miał odbyć się po południu. W niedzielę wybrałam się na zwiedzanie miasta, a po południu wyruszyłam na bieg. Dotarcie na miejsce biegu było dla mnie małym wyzwaniem, ze względu na moją dużą walizkę, a także fakt, iż osoby, które pytałam nie wiedziały, gdzie znajduje się stadion, gdzie odbywał się bieg. W końcu natrafiłam na osobę, która miała na sobie koszulkę z biegu z poprzedniego roku i to z nią udałam się na bieg. Już od początku organizatorzy sprawili, że czułam się bardzo wyjątkowo. Moja obecność wzbudziła duże zainteresowanie, dlatego przeprowadzono ze mną wywiad, robiono mi zdjęcia, zadawano pytania np. co skłoniło mnie do udziału w biegu.

Pakiet biegowy składał się z koszulki technicznej,a także numeru startowego ze swoim imieniem i nazwiskiem. Każdy biegacz otrzymał chip do założenia na kostkę, co było dla mnie nowością. Przed biegiem każdy biegacz mógł także skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała. Ponadto dla wszystkich dostępne były różnego rodzaju napoje i słodkie przekąski.

DSC02824 - Kopia

Bieg odbywał się na stadionie i mierzył 5 kilometrów. Ze względu na dużą ilość uczestników bieg podzielono na bieg mężczyzn i bieg kobiet, aby zapewnić biegaczom większy komfort. Kobiety bieg rozpoczęły bardzo szybko. Biegłam w pierwszej dziesiątce przez pierwsze kilometry, a mój pierwszy kilometr był najszybszym w życiu i wyniósł 4:05 min./km.

20160724_195449 - KopiaBył to mój pierwszy bieg na stadionie, dlatego nie za bardzo wiedziałam, jak mam biec. Początkowo zależało mi na tym, aby utrzymać się w pierwszej dziesiątce, jednak z czasem udało mi się wyprzedzić moje rywalki, a na ostatnim kilometrze wyprzedziłam dwie, z czego jedną 200 metrów przed metą, co cieszy mnie najbardziej. Dzięki temu bieg ukończyłam na 4 pozycji, przede mną na trzecim miejscu uplasowała się biegaczka z Ukrainy, a na pierwszym i drugim biegaczki z Czech. Zostałam nagrodzona różą, a także biustonoszem sportowym. Jednak największą nagrodą moją było po prostu spełnienie moich dwóch marzeń jednocześnie – zwiedzanie Pragi i udział w zagranicznych zawodach. Ten bieg dostarczył mi dużo radości, satysfakcji, a także motywacji do dalszego trenowania, a także spełnienia swoich marzeń.