Znamy nagrodę główną 35. Maratonu Warszawskiego

obrazek_news

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących jubileuszowego – 35. Maratonu Warszawskiego, który odbędzie się 29 września w Warszawie. Co roku, emocje sportowe towarzyszące zawodnikom są ogromne. W tym roku będą jeszcze większe, bo do wygrania będzie nagroda specjalna – samochód Renault Captur. Otrzyma ją pierwsza kobieta lub mężczyzna na mecie maratonu, a decydującym czynnikiem będzie różnica czasów między nimi. 

18 minut i 28 sekund- tyle wynosi  różnica czasu między najlepszymi czasami uzyskanymi kiedykolwiek w Polsce w biegu maratońskim, przez kobietę ( 2:26:45, Karolina Jarzyńska, Łódź 2013) i mężczyznę ( 02:08:17, John Sammy Kibet, Warszawa 2012). Właśnie 18 minut i 28 sekund będzie punktem odniesienia w walce między najszybszym biegaczem i najszybszą biegaczką na mecie 35. Maratonu Warszawskiego. Jeżeli różnica czasu między nimi będzie większa niż 18:28- samochód trafi w ręce najszybszego mężczyzny. Jeżeli mniejsza- samochód trafi w ręce najszybszej kobiety. 

To jednak nie wszystko. Fundacja ” Maraton Warszawski” powoli odkrywa kolejne karty, prezentując atrakcje, jakie czekają na uczestników i kibicow podczas tegorocznej edycji imprezy. Na stronie 35 Maratonu Warszawskiego dostępny jest już program sportowy wydarzenia, który w tym roku obejmie cały ostatni weekend września. 

35. Maraton Warszawski będzie zwieńczeniem wielkiego, sportowego święta, w którego skład wejdzie wiele imprez towarzyszących rozpoczynających się już 28 września. Tego dnia wystartuje maraton na rolkach oraz maraton na wózkach, nie zabraknie też atrakcji sportowych, przygotowanych specjalnie dla dzieci. 

Jakie jeszcze niespodzianki kryje przez nami 35. Maraton Warszawski? Na pewno dowiemy się niebawem! 

Więcej informacji na temat programu i zasad rywalizacji o nagrodę specjalną – samochów Renault Captur znaleźć można na stronie: http://www.maratonwarszawski.com/

Powrót