Znamy nowych Mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych!

obrazek_news

Ktoś z Was śledził między kolejnymi meczami EURO odbywające się w Bielsku-Białej Mistrzostwa Polski? Jeśli nie, możecie sprawdzić, kto stanął w tym roku na podium! Oto najlepsi w swoich dyscyplinach w 2012 roku.

Trójskok – Kobiety

1. Małgorzata TRYBAŃSKA (KS AZS AWF Kraków)  13.88 SB
2. Anna JAGACIAK (MKS Juvenia Puszczykowo)  13.86 SB
3. Anna ZYCH (KS AZS-AWF Biała Podlaska)  13.53

Trójskok – Mężczyźni

1. Karol HOFFMANN (MKS Aleksandrów Łódzki) 16.98
2. Adrian ŚWIDERSKI (WKS Śląsk Wrocław) 16.50
3. Michał LEWANDOWSKI (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 16.14

Skok w dal – Kobiety

1. Teresa DOBIJA (AZS Łódź) 6.65
2. Anna JAGACIAK (MKS Juvenia Puszczykowo) 6.61
3. Małgorzata RESZKA (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 6.39

Skok w dal – Mężczyźni

1. Tomasz JASZCZUK (MKS Pogoń Siedlce) 8.05 SB
2. Konrad PODGÓRSKI (KS AZS-AWF Biała Podlaska) 7.87
3. Krzysztof LEWANDOWSKI (MKL Szczecin) 7.66 SB

Skok wzywż – Kobiety

1. Izabela MIKOŁAJCZYK (WKS Śląsk Wrocław) 1.89 
2. Karolina GRONAU (MKS Start Lublin) 1.89 SB
3. Kamila STEPANIUK (KS Podlasie Białystok) 1.86

Skok wzwyż – Mężczyźni

1. Szymon KIECANA (KS Agros Zamość) 2.28
2. Wojciech THEINER (AZS-AWF Katowice) 2.19
3. Piotr ŚLEBODA (GKS Olimpia Grudziądz) 2.16

Skok o tyczce – Kobiety

1. Monika PYREK (OSOT Szczecin) 4.45
2. Agnieszka KOLASA (SKLA Sopot) 4.30
3. Karmen BUNIKOWSKA (AZS-AWFiS Gdańsk) 4.00

Skok o tyczce – Mężczyźni

1. Łukasz MICHALSKI (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 5.60
2. Piotr LISEK (OSOT Szczecin) 5.30 PB
3. Przemysław CZERWIŃSKI (OSOT Szczecin) 5.30

Rzut młotem – Kobiety

1. Anita WŁODARCZYK (RKS Skra Warszawa) 74.71
2. Joanna FIODOROW (OŚ AZS Poznań) 70.34
3. Małgorzata ZADURA (AZS-AWF Warszawa) 64.78

Rzut młotem – Mężczyźni

1. Paweł FAJDEK (KS Agros Zamość) 80.32
2. Szymon ZIÓŁKOWSKI (OŚ AZS Poznań) 78.25
3. Wojciech NOWICKI (KS Podlasie Białystok) 72.93

Rzut oszczepem – Kobiety

1. Magdalena CZENSKA  (AZS-AWF Warszawa) 57.22 PB
2. Urszula JAKIMOWICZ (SKLA Sopot) 54.56
3. Marta KĄKOL (AZS-AWFiS Gdańsk) 53.91 PB

Rzut oszczepem – Mężczyźni

1. Igor JANIK (AZS-AWFiS Gdańsk) 81.31
2. Paweł ROZIŃSKI (SKLA Słupsk) 78.48 SB
3. Łukasz GRZESZCZUK (AZS-AWF Warszawa) 77.67

Rzut dyskiem – Kobiety

1. Joanna WIŚNIEWSKA (LKS Polkowice) 61.92
2. Żaneta GLANC (OŚ AZS Poznań) 60.80
3. Wioletta POTĘPA (WKS Śląsk Wrocław) 59.56

Rzut dyskiem – Mężczyźni

1. Piotr MAŁACHOWSKI (WKS Śląsk Wrocław) 66.89
2. Przemysław CZAJKOWSKI (KS AZS-AWF Biała Podlaska) 63.47
3. Robert URBANEK (MKLA Łęczyca) 62.85

Pchnięcie kulą – Kobiety

1. Paulina GUBA (OKS Start Otwock) 17.47 PB
2. Agnieszka DUDZIŃSKA (KS AZS-AWF Biała Podlaska) 17.00 PB
3. Anna WLOKA (LUKS Podium Kup) 15.66

Pchnięcie kulą – Mężczyźni

1. Tomasz MAJEWSKI (AZS-AWF Warszawa) 21.07
2. Damian KUSIAK (KS AZS-AWF Biała Podlaska) 19.81
3. Mateusz MIKOS (KS AZS AWF Kraków) 19.40 PB

Bieg na 100 metrów- Kobiety

1. Daria KORCZYŃSKA (WKS Śląsk Wrocław) 11.39 SB
2. Marta JESCHKE (SKLA Sopot) 11.42 SB
3. Marika POPOWICZ (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 11.43 SB

Bieg na 100 metrów – Mężczyźni

1. Dariusz KUĆ (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 10.20 SB
2. Kamil KRYŃSKI (KS Podlasie Białystok) 10.33 PB
3. Jakub ADAMSKI (OŚ AZS Poznań) 10.45 PB

Bieg na 200 metrów – Kobiety

1. Marika POPOWICZ (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 23.18
2. Ewelina PTAK (WKS Śląsk Wrocław) 23.26
3. Anna KIEŁBASIŃSKA (AZS-AWF Warszawa) 23.29

Bieg na 200 metrów – Mężczyźni

1. Kamil KRYŃSKI (KS Podlasie Białystok) 20.57
2. Dariusz KUĆ (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 20.59 PB
3. Jakub ADAMSKI (OŚ AZS Poznań) 20.92 PB

Bieg na 400 metrów – Kobiety

1. Agata BEDNAREK (AZS Łódź) 52.41 PB 
2. Iga BAUMGART (BKS Bydgoszcz) 52.75 PB 
3. Justyna ŚWIĘTY (AZS-AWF Katowice) 52.81 PB

Bieg na 400 metrów – Mężczyźni

1. Piotr WIADEREK (AZS-AWFiS Gdańsk) 45.46 PB
2. Marcin MARCINISZYN (WKS Śląsk Wrocław) 45.63 SB
3. Kacper KOZŁOWSKI (KS AZS UWM Olsztyn)  45.89 SB

Bieg na 800 metrów – Kobiety

1. Angelika CICHOCKA (ULKS Talex Borzytuchom) 2:01.71 SB
2. Ewelina SĘTOWSKA-DRYK (AZS-AWF Warszawa) 2:02.54
3. Danuta URBANIK (KKS Victoria Stalowa Wola) 2:04.39

Bieg na 800 metrów – Mężczyźni

1. Adam KSZCZOT (RKS Łódź) 1:46.53
2. Szymon KRAWCZYK (KS AZS AWF Wrocław) 1:47.16 SB
3. Sebastian SMOLIŃSKI (MKS Start Lublin) 1:47.87 PB

Bieg na 1500 metrów – Kobiety

1. Renata PLIŚ (MKL Maraton Świnoujście) 4:06.96
2. Lidia CHOJECKA (MKS Pogoń Siedlce) 4:07.86
3. Danuta URBANIK (KKS Victoria Stalowa Wola) 4:08.32 PB

Bieg na 1500 metrów – Mężczyźni

1. Bartosz NOWICKI (WKS Śląsk Wrocław) 3:38.93
2. Damian ROSZKO (KS Podlasie Białystok) 3:39.94 PB
3. Łukasz PARSZCZYŃSKI (KS Podlasie Białystok) 3:40.18

Bieg na 5000 metrów – Kobiety

1. Wioletta FRANKIEWICZ (KS AZS AWF Kraków) 15:50.70
2. Iwona LEWANDOWSKA (LKS Vectra-DGS Włocławek) 15:55.10
3. Dominika NOWAKOWSKA (LKB im. Braci Petk Lębork) 15:58.32

Bieg na 5000 metrów – Mężczyźni

1. Radosław KŁECZEK (KB Sporting Międzyzdroje) 14:23.36
2. Michał BERNARDELLI (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 14:24.95
3. Marek SKORUPA (UKS Barnim Goleniów) 14:25.09

Bieg na 100 metrów przez płotki – Kobiety

1. Urszula BHEBHE (AZS-AWF Warszawa) 13.34 PB
2. Karolina KOŁECZEK (UKS Trójka Sandomierz) 13.43 PB
3. Karolina JAROSZEK (RLTL ZTE Radom) 13.53 PB

Bieg na 100 metrów przez płotki – Mężczyźni

1. Artur NOGA (KS Warszawianka W-wa)  13.38 SB
2. Dominik BOCHENEK (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13.76
3. Mariusz KUBASZEWSKI (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) 13.86

Bieg na 400 metrów przez płotki – Kobiety

1. Anna JESIEŃ (LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża) 55.74
2. Tina MATUSIŃSKA (AZS-AWF Katowice) 55.87 PB
3. Aneta JAKÓBCZAK (OŚ AZS Poznań) 57.20 PB

Bieg na 400 metrów przez płotki – Mężczyźni

1. Marek PLAWGO (KS Warszawianka W-wa) 49.96
2. Robert BRYLIŃSKI (OŚ AZS Poznań)  50.67 PB
3. Jarosław CICHOSZ (AZS-AWFiS Gdańsk) 51.38 SB

Bieg na 3000 metrów z przeszkodami – Kobiety

1. Katarzyna KOWALSKA (LKS Vectra-DGS Włocławek) 9:49.34
2. Matylda SZLĘZAK (KS AZS AWF Kraków(MLP) 10:00.33
3. Antonina BEHNKE (UKS Barnim Goleniów) 10:09.00

Bieg na 3000 metrów z przeszkodami – Mężczyźni

1. Łukasz PARSZCZYŃSKI (KS Podlasie Białystok) 8:26.55
2. Łukasz OŚLIZŁO (AZS-AWF Katowice) 8:27.64 PB
3. Krystian ZALEWSKI (UKS Barnim Goleniów) 8:30.82

Chód 20 km – Kobiety

1. Paulina BUZIAK (OTG Sokół Mielec) 1:36:10
2. Agnieszka SZWARNÓG (KS AZS AWF Kraków) 1:37:19
3. Katarzyna KWOKA (UKS Technik Radom) 1:37:50

Chód 20 km – Mężczyźni

1. Grzegorz SUDOŁ (KS AZS AWF Kraków) 1:24:27
2. Łukasz NOWAK (OŚ AZS Poznań) 1:24:30
3. Dawid TOMALA (AZS-AWF Katowice) 1:24:36

Sztafeta 4×100 m – Kobiety

1. AZS AWFiS Gdańsk 45,77 (Katarzyna Wesołowska, Paulina Klawiter, Daria Grzegorzewska, Zuzanna Leszczyńska)
2. AZS AWF Wrocław 45,84 (Katarzyna Romaszko, Ewa Zarębska, Milena Pędziwiatr, Joanna Linkiewicz)
3. Bojary Białystok 45,91 (Magda Malinowska, Katarzyna Sokólska, Klaudia Konopko, Ayla Kisiel)

Sztafeta 4×100 m – Mężczyźni

1. Podlasie Białystok 40,06 (Kamil Bijowski, Damian Czykier, Grzegorz Kossakowski, Kamil Kryński)
2. AZS AWF Kraków 40,22 (Sebastian Bednarczyk, Maciej Brzeziński, Mateusz Jędrusik, Marcin Nowak)
3. AZS UMCS Lublin 40,32 (Mateusz Biegajło, Paweł Dzikowski, Rafał Koszyk, Robert Matuszak)

Sztafeta 4×400 m – Kobiety

1. AZS AWF Katowice 3.35,97 (Izabela Sosnowska, Jolanta Handzlik, Justyna Święty, Tina Matusińska)
2. AZS AWFiS Gdańsk 3.37,40 (Katarzyna Wesołowska, Agnieszka Karpiesiuk, Emilia Ankiewicz, Syntia Ellward)
3. AZS AWF Warszawa 3.41,66 (Ewelina Sętowska-Dryk, Monika Harasim, Urszula Bhebhe, Anna Kiełbasińska)

Sztafeta 4×400 m – Mężczyźni

1. Śląsk Wrocław 3.07,14 (Daniel Dąbrowski, Piotr Klimczak, Łukasz Krawczuk, Marcin Marciszyn)
2. AZS AWFiS Gdańsk 3.08,06 (Jarosław Cichosz, Łukasz Domagała, Igor Bogusz, Piotr Wiaderek)
3. Podlasie Białystok 3.08,59 (Łukasz Wilamowski, Grzegorz Kossakowski, Bartłomiej Chojnowski, Damian Czykier)