Przekazuję jak w bezpieczny sposób osiągnąć mistrzostwo każdego dnia: wicemistrz Polski w Maratonie.

Ewa Chodakowska to nie tylko uwielbiana trenerka, można powiedzieć, że to marka w świecie osób zafascynowanych zdrowym trybem życia. Od pewnego czasu słusznie kojarzona nie tylko z intensywnymi treningami, ale także z poradami dotyczącymi odżywiania, diety.

Dotychczas stworzona przez Ewę marka Be Diet obejmowała dietetyczne, zdrowe produkty spożywcze oraz porady online. Od września wielbicielki (i wielbiciele, których również nie brakuje) najbardziej znanej trenerki, mogą korzystać z bardzo popularnej opcji, jaką jest dieta pudełkowa, czyli gotowe, zbilansowane posiłki z dostawą pod wskazany adres.

Be Diet – nowa dieta pudełkowa

Można powiedzieć, że catering dietetyczny Ewy Chodakowskiej ma ułatwiony start. Zarówno nazwisko topowej trenerki, jak i sama marka Be Diet, zapewniają ogromny kredyt zaufania. Dla wielu potencjalnych klientów gwarantem sukcesu są prezentowane przez Ewę metamorfozy kobiet (i nie tylko) stosujących jej treningi oraz diety. Z uwagi na specyfikę działalności Ewy Chodakowskiej oferta jest odbierana jako catering sportowy, tym bardziej, ze obejmuje różne plany kaloryczne.

Czas na test Be Diet

Zaufanie zaufaniem, niemniej jednak rzetelna recenzja dostępna w internecie to zawsze cenna wiedza. Cateromarket.pl to serwis popularyzujący dietę pudełkowa, ale także obiektywnie opisujący plusy i minusy konkretnych ofert. Długo wyczekiwany catering dietetyczny Ewy Chodakowskiej musiał oczywiście doczekać się fachowej recenzji opartej na niezależnym teście.

Zamówienie zostało złożone anonimowo, nie ma zatem mowy o przygotowaniu „specjalnych” pudełeczek, lepszych, smaczniejszych, na potrzeby recenzji. Zgodnie z prezentowanymi informacjami diety sygnowane przez Be Diet Ewy Chodakowskiej zostały opracowane we współpracy z dietetykami klinicznymi i szefem kuchni. Do wyboru mamy:

  • Be Diet Optimal – catering dla wszystkich, którzy chcą się zdrowo i wygodnie odżywiać,
  • Be Diet Vege – 5 zbilansowanych posiłków bezmięsnych,
  • Be Diet Veg+Fish – catering bez białego i czerwonego mięsa, z wykorzystaniem ryb i owoców morza.

Test i recenzja dotyczą diety Optimal.

Recenzja Be Diet Optimal

Na stronie https://cateromarket.pl/catering-dietetyczny-firma/be-diet-catering można znaleźć informacje dotyczące menu w ramach tej diety oraz opinie recenzentów na temat posiłków. W przeważającej części odbiór jest pozytywny, choć catering sportowy najpopularniejszej trenerki nie ustrzegł się pewnych wpadek. Ocena testerów obejmuje najistotniejsze kryteria – od wrażeń wizualnych po smak i sprawną dostawę:

  • Na pierwszy, i każdy kolejny, rzut oka dania sygnowane przez ulubioną trenerkę Polek prezentują się  ładnie, co jest ważne, bo przecież „jemy oczami”. Za szczególnie apetyczne uznano obiady, zachęcające różnorodnością, kolorami estetyką podania. Nieco gorsze wrażenie zrobiły śniadania.
  • Różnorodność posiłków jest bardzo ważna, menu musi nie tylko wyglądać. Powinno być smaczne, bogate w niezbędne składniki odżywcze, no i nie może być nudne, monotonne. Pod tym względem eksperci cateromarket.pl nie mieli zastrzeżeń. Dania były zróżnicowane, choć zdarzyła się powtórka z pęczaku w pudełkach z obiadem. Zaskoczeniem dla testerów był brak swojskich i zdrowych ziemniaków, które są podstawą kuchni polskiej. Uwagę zwraca też mniejsza ilość mięsa i sporo produktów na bazie mleka krowiego, co może być problemem dla osób nietolerujących laktozy. Różnorodność i wartość dań w cateringu dietetycznym Be Diet zyskałaby na pewno, gdyby zawierały więcej świeżych warzyw, szczególnie, że wciąż trwa sezon na zdrowe pomidory, dynię, cukinię itp. Uznanie zdobyły nowe, nieznane smaki, takie jak sos chałwowy czy kakao z cayenne.
  • Jakość dań w ramach diety pudełkowej Ewy Chodakowskiej nie wzbudziła zastrzeżeń. Na słowa uznania zasługuje fakt, iż oferowane posiłki zawierały naprawdę niewiele gotowych produktów. W pudełkach nie było zatem kupnych wędlin, słodzonych jogurtów z marketów. Niechlubnym wyjątkiem było „sklepowe” pieczywo i papryka konserwowa.
  • Na dobrą ocenę zasługują także dostawa i opakowania – rozpiska ze składem i kalorycznością, ładne, estetyczne pudełka i terminowe dostawy to ważne aspekty w przypadku cateringu dietetycznego w pudełkach. 

Pierwsze kroki na trudnym, konkurencyjnym rynku można uznać za udane, choć nie obyło się bez pewnych potknięć, o których można poczytać w recenzji testerów cateromarket.pl. Oczywiście marka taka jak Be Diet ma ułatwiony start – jest już doskonale znana. Z drugiej strony sportowy catering Ewy Chodakowskiej ma na pewno wysoko zawieszoną poprzeczkę i nie ma tu mowy o pójściu na łatwiznę.