Biegam od kilku lat i reprezentuję 4RUN Team Piła. Mimo młodego wieku nabyłem już pewne doświadczenie, ale trzymam się dewizy...

1 lipca startujemy z nowym projektem treningowym. Zmień nawyki i okres wakacji potraktuj jako wyzwanie. Biegową inwestycję w siebie.

zostań biegaczem; wakacyjny trening

Projekt ma na celu przegotowanie trójki biegaczy na różnych poziomach zaawansowania do III edycji 5,5 kilometrowego „Biegu i Marszu Trzeźwości”. Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia 2016 r. w Starej Łubiance, a organizatorem jest Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo.
Zapisy: kliknij

 

Zostań biegaczem przez wakacje!

 

przed-tile

Dobrze nam znana z poprzedniego projektu treningów Klaudia, siedemnastoletnia Aleksandra i dziewiętnastoletni Kamil 1 lipca zaczynają treningi. Plany treningowe już wydrukowane, buty do biegania czekają, a wyżej wymieniona trójka biegaczy jest zmotywowana do działania. Ola nigdy dotąd nie miała do czynienia z treningami biegowymi i dlatego ułożyłem dla niej plan dla początkujących. Za to Klaudia zaczęła swoją przygodę 3 miesiące temu, a Kamil dołączył do nas niespełna miesiąc temu i przyznałem im plan dla średnio-zaawansowanych. Treningi przygotowują ich do biegu 5 kilometrowego.

 

Plan, trening biegowy: dla średniozaawansowanych:

planśrednio

Plan, trening biegowy dla początkujących/amatora:

podst

Serdecznie zapraszam do wspólnych treningów jak i spróbowania sił w III edycji Biegu i Marszu Trzeźwości.

III Bieg i Marsz Trzeźwości

Dlaczego „trzeźwości”?

Jak wiadomo sierpień , czyli okres w którym odbywa się bieg jest nazywany miesiącem trzeźwości. Co roku przed wydarzeniem odbywa się Msza Święta w intencji ludzi chorujących na alkoholizm.

Kto był pomysłodawcą?

Pomysłodawcą był Piotr Drożdż – współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo, wieloletni radny, obecnie przewodniczący Rady Gminy Szydłowo, zdobywca Korony Półmaratonów Polski oraz Wielkopolski. Obecnie zdobywa Koronę Maratonów.

Coroczna frekwencja:

W 2014 roku udział wzięło 151 biegaczy i 14 „kijkarzy”. Była to pierwsza edycja Biegu i Marszu Trzeźwości, wydarzenie jeszcze nie należało do popularnych, więc startowało nie wielu biegaczy i praktykantów Nordic Walking. W II edycji wystartowało 298 biegaczy i 42 „kijkarzy”. W 2015 roku miałem przyjemność wziąć udział w wydarzeniu. Bieg zaliczam do bardzo udanych jak i przyjemnych. Ciekawa trasa i miła atmosfera oraz dobra organizacja dają satysfakcję.